irix blackstone blog promocja4

Obiektyw Irix w wersji premium bliżej niż myślisz

Next77, dystrybutor sprzętu fotograficznego i wideo, przygotował ofertę specjalną!

irix notka pras swiateczne 11 firefly zajawka

Świąteczna promocja

Firma Next77, dystrybutor produktów marki Irix, informuje o rozpoczęciu akcji świątecznej. W ramach promocji, kupując dowolny obiektyw Irix, przy powstawaniu których brali udział eksperci z Polski, można otrzymać pakiet dodatkowych korzyści w postaci rabatów oraz gratisów.

13 zajawka

Astrofotografia - poradnik

     Fotografowanie nocnego nieba z pozoru wydaje się bardzo proste. Obecnie aparaty dysponują wystarczająco dużymi możliwościami, by tworzyć zdjęcia, jakie lata temu były zarezerwowane wyłącznie dla profesjonalistów. Jest to jednak fotografia dla cierpliwych i nie od razu otrzymuje się ciekawe i zadowalające wyniki.

Irix Edge 100 System zajawka

System filtrów prostokątnych Irix Edge 100

Firma TH Swiss informuje o poszerzeniu swojej oferty akcesoriów Irix o system filtrów prostokątnych serii Edge 100. 

star trails zajawka

Star trails i time-lapse

Jednym z wielu zastosowań aparatów cyfrowych jest astrofotografia. Pod tym pojęciem kryje się mnóstwo rozwiązań, ale zasadniczo oznacza ono skierowanie obiektywu (lub teleskopu) na niebo i uchwycenie tego, co w sobie skrywa.

Irix Edge 52 58mm zajawka.

Filtry okrągłe Edge w nowych rozmiarach

Firma TH Swiss informuje o rozszerzeniu oferty okrągłych filtrów Irix Edge UV, CPL i ND o następujące średnice gwintów: 52, 55, 58, 62, 67, 72, 77 i 82 mm.

zajawka

W krainie cerkwi

     Od Doliny Popradu po Bieszczady ciągnie się kraina zwana Łemkowszczyzną. Zamieszkiwali ją Łemkowie, etniczna grupa wschodnich Słowian o złożonej historii, przerwanej po II wojnie światowej przymusowymi przesiedleniami na tereny północnej i zachodniej Polski.

zajawka

Relacja - warsztaty Irix

W dniach od 11 do 13 sierpnia w Stężnicy odbyły się trzydniowe warsztaty fotograficzne pod nazwą Bieszczadzka przygoda z obiektywami Irix. 

zajawka

Niepogoda w Pradze

Czasem zawodowo bywamy w ciekawych miejscach i zwykle mamy tylko chwilę, by przyjrzeć się odwiedzanemu miastu. Z założenia rezygnujemy wtedy z fotografowania, bo przecież nie mając takiej swobody — nie warto.  

Genesis2

Genesis partnerem warsztatów Irix

Z radością informujemy, że marka Genesis została partnerem Bieszczadzkiej przygody z obiektywami Irix.

zajawka

Czeska Szwajcaria

Jakieś sto kilometrów na zachód od Karkonoszy znajduje się pasmo niewysokich gór, zwane w Czechach Czeską, a w Niemczech – Niemiecką Szwajcarią. Znajduje się w przełomie Łaby i przypomina Góry Stołowe.

11 zajawka

Filtry żelatynowe w krajobrazie

Zestaw filtrów żelatynowych Irix umożliwia zastosowanie szeregu technik związanych z wydłużaniem czasu naświetlania oraz otwierania przysłony w warunkach wysokiej jasności.

zajawka2

Fajerwerki i filtry szare - poradnik

Jeśli na coroczny pokaz sztucznych ogni w Krakowie przychodzi sto tysięcy ludzi, to z pewnością imprezę tę fotografuje pięćdziesiąt tysięcy. Oczywiście większość posługuje się telefonami, ale można spotkać też wielu miłośników fotografii rozstawionych ze statywami, zaopatrzonych w lustrzanki i wiedzę. 

zajawka

Jesień w Wenecji

Wenecję poznałem w czasie objazdówki, na której kiedyś byłem. Zapadła mi w pamięć, jako ciasne, gorące miasto. Przegoniliśmy ją w kilka godzin i pojechaliśmy dalej.

Irix Bieszczady warsztaty FHD 1280

Warsztaty fotograficzne Irix

„Bieszczadzka przygoda z obiektywami Irix” to trzydniowe warsztaty będące okazją do poszerzenia wiedzy fotograficznej oraz wypróbowania obiektywów Irix w wyjątkowych okolicznościach.

12

Czerwona Ławka

Tysiące turystów rusza na Zawrat. My wybierzemy się gdzie indziej - na drugą stronę Tatr - w równie malowniczą trasę, której zwieńczeniem jest przełęcz Czerwona Ławka.

Strona Irix wykorzystuje pliki cookies wyłącznie w celu ułatwienia jej przeglądania.

OK