Irix Bieszczady warsztaty FHD 1280

Warsztaty fotograficzne Irix

„Bieszczadzka przygoda z obiektywami Irix” to trzydniowe warsztaty będące okazją do poszerzenia wiedzy fotograficznej oraz wypróbowania obiektywów Irix w wyjątkowych okolicznościach.

Pierwszy dzień warsztatów rozpocznie się wprowadzeniem na temat zastosowania unikalnych rozwiązań dostępnych w obiektywach Irix. Następnie odbędzie się wykład Pawła Klareckiego na temat fotografii krajobrazowej z wykorzystaniem ekstremalnie długich czasów naświetlania. Szkolenie połączone zostanie z prezentacją zdjęć wykonanych przez prowadzącego podczas testowania obiektywów Irix na Islandii i Lofotach. Piątkowy blok tematyczny poświęcony obiektywom i filtrom marki Irix zakończy wspólny plener fotograficzny o zachodzie słońca oraz fotografowanie Perseidów do późnych godzin nocnych.

Sobotnie zmagania fotograficzne otworzy plener o wschodzie słońca, po którym uczestnicy udadzą się na całodzienne warsztaty terenowe pełne atrakcji i rozmaitych scenerii. Wśród nich będą m.in.: przeprawy dyliżansami doliną rzeki Osława, 2-godzinna wyprawa samochodami terenowymi UAZ o zachodzie słońca, zwiedzanie oraz fotografowanie okolicznych cerkwi, plener fotograficzny w rezerwacie Zwiezło z malowniczymi Jeziorkami Duszatyńskimi, a także wizyta w bacówce i największym w Bieszczadach wypasie owiec. Sobotnie zmagania fotograficzne zakończy wspólne grillowanie oraz fotografowanie Perseidów.

Ostatni dzień warsztatów tradycyjnie zacznie się fotografowaniem wschodu słońca nad bieszczadzkimi szczytami. Po wspólnym śniadaniu odbędzie się prezentacja zdjęć wykonanych przez uczestników warsztatów, a po niej konkurs z cennymi nagrodami. Cały czas do dyspozycji uczestników będą instruktorzy marki Irix, służący swoją wiedzą, doświadczeniem i cennymi radami.

 

PIĄTEK

16:00 Zakwaterowanie

16:30 Wypożyczenie uczestnikom sprzętu fotograficznego marki Irix

17:00 Innowacyjne rozwiązania w obiektywach Irix – wykład Adama Śmiałka

17:30 Szeroki kąt w fotografii pejzażowej. Wykład oraz prezentacja zdjęć z Islandii i Lofotów autorstwa Pawła Klareckigo

18:30 Kolacja

19:00 Plener o zachodzie słońca

22:00 Fotografowanie Perseidów

 

SOBOTA

04:30 Plener o wchodzie słońca

07:00 Śniadanie

08:00 Całodzienne warsztaty terenowe z fotografii krajobrazowej, architektury i fotoreportażu:

 • przejazd oraz przeprawy dyliżansami doliną rzeki Osława
 • wizyta na wypale węgla drzewnego
 • zwiedzanie bacówki góralskiej i największego w okolicy wypasu owiec
 • 2-godzinna górska wyprawa na zachód Słońca samochodami terenowymi marki UAZ
 • plener fotograficzny w rezerwacie Zwiezło z malowniczymi Jeziorkami Duszatyńskimi
 • odpoczynek i obiad na leśnej polanie
 • zwiedzanie i fotografowanie okolicznych cerkwi

21:30 Powrót do Stężnicy i kolacja integracyjna w formie grilla

23:30 Fotografowanie Perseidów

 

NIEDZIELA

04:30 Plener o wschodzie słońca

08:00 Śniadanie

09:00 Prezentacja zdjęć uczestników oraz konkurs z nagrodami

10:00 Zwrot wypożyczonego sprzętu fotograficznego oraz zakończenie warsztatów

 

PROWADZĄCY

Adam Śmiałek

Fotograf, filmowiec i muzyk, człowiek wielu zainteresowań, którymi dzieli się na stronie www.przypadkiadama.com. Z fotografią, działając w dziedzinie reklamy, dokumentacji historycznej i edukacji, pracuje już od ćwierćwiecza. Jest autorem licznych opracowań na temat fotografii oraz wykładowcą szkół fotografii. Od niedawna prowadzi własny youtubowy kanał edukacyjny www.youtube.com/user/smialekadam, gdzie w interesujących sceneriach dzieli się tajnikami swojej fotograficznej pasji.

Paweł Klarecki

Fotograf specjalizujący się w fotografii pejzażowej. Jego pasją są krajobrazy, świat natury oraz długie wyprawy w plener. Uwielbia fotografię na długich czasach naświetlenia. Na swoim koncie posiada liczne nagrody, wyróżnienia oraz publikacje. Jego wspaniałe zdjęcia można podziwiać na stronie internetowej www.pawelklarecki.pl oraz kontach społecznościowych w serwisach Facebook i Instagram.

 

KOSZT UDZIAŁU

Koszt udziału w warsztatach wynosi 550 zł od osoby i obejmuje:

 • udział w warsztatach i konsultacje z fotografami,
 • możliwość wypożyczenia sprzętu fotograficznego marki Irix,
 • nocleg w pokojach dwu/trzyosobowych w urokliwym pensjonacie Natura Park w Stężnicy,
 • wyżywienie (2x śniadanie, 2x kolacja, 1x obiad),
 • transport busem/autokarem (dotyczy sobotnich warsztatów plenerowych),
 • przejazdy i przeprawy wozami traperskimi,
 • wyprawę samochodami terenowymi marki UAZ na zachód Słońca,
 • usługę przewodnicką w czasie warsztatów plenerowych,
 • ubezpieczenie NNWiKL (dotyczy sobotnich warsztatów plenerowych),
 • udział w konkursie z nagrodami.

Kwota nie uwzględnia:

 • ubezpieczenia NNWiKL (poza sobotnimi warsztatami plenerowymi),
 • posiłków nieobjętych w programie warsztatów,
 • wydatków osobistych.

 

LOKALIZACJA

Kompleks Rekreacyjno-Wypoczynkowy "Natura Park" w Stężnicy położony jest pomiędzy małą i dużą pętlą bieszczadzką. W odległości kilku kilometrów znajduje się pięć rezerwatów przyrody. Na miejscu można bezpłatnie korzystać z WiFi i prywatnego parkingu. W okolicy panują doskonałe warunki do uprawiania rozmaitych form aktywnego wypoczynku, w tym jazdy konnej oraz turystyki pieszej i rowerowej.

Adres: Natura Park, Stężnica 46, 38-606 Baligród, http://naturapark.eu/

 

ORGANIZATOR

Organizatorem warsztatów jest firma Next77, zajmująca się hurtową dystrybucją sprzętu fotograficznego oraz wideo. Next77 jest wyłącznym dystrybutorem marki Irix w Polsce.

 

ZAPISY NA WARSZTATY

Termin nadsyłania zgłoszeń ubiega 19 lipca 2017.

Warunkiem dokonania rezerwacji jest:

 • wypełnienie formularza dostępnego na dole strony oraz akceptacja regulaminu,
 • dokonanie płatności za warsztaty do 3 dni od otrzymania danych do przelewu,
 • przesłanie potwierdzenia wykonania przelewu na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

CO ZABRAĆ NA WARSZTATY

Organizator warsztatów zapewnia możliwość bezpłatnego wypożyczenia akcesoriów i obiektywów Irix z mocowaniami Canon EF, Nikon F oraz Pentax K. Uczestnicy proszeni są o zabranie swoich aparatów fotograficznych.

 

DOJAZD

Organizator warsztatów nie zapewnia dojazdu do miejsca zakwaterowania. Jeśli masz wolne miejsca w swoim samochodzie i wyrażasz chęć zabrania kogoś z pozostałych uczestników, lub jesteś osobą poszukującą transportu – prosimy o wiadomość z orientacyjną trasą. Umożliwimy Ci kontakt z osobami zainteresowanymi takim rozwiązaniem.

Prosimy o zapoznanie z regulaminem warsztatów.

Uprzejmie zawiadamiamy o braku wolnych miejsc.  Osoby, które nie zdążyły się zapisać, gorąco zachęcamy do obserwowania strony oraz naszego profilu, na którym będą pojawiać się informacje o następnych wydarzeniach związanych z marką Irix.

 

Strona Irix wykorzystuje pliki cookies wyłącznie w celu ułatwienia jej przeglądania.

OK