Irix Edge 100 System zajawka

System filtrów prostokątnych Irix Edge 100

Firma TH Swiss informuje o poszerzeniu swojej oferty akcesoriów Irix o system filtrów prostokątnych serii Edge 100. 

Wśród nowych produktów znajdą się między innymi uniwersalny uchwyt filtrowy IFH-100, z dedykowanymi adapterami, a także szeroka gama filtrów w rozmiarze 100x100mm oraz 100x150mm.

Uchwyt filtrowy Irix Edge IFH-100

Irix IFH-100 to uniwersalny uchwyt na filtry prostokątne, o szerokości 100mm. Jego lekka i kompaktowa konstrukcja oraz specjalny adapter bagnetowy zostały zaprojektowane z myślą o obiektywie Irix 15mm f/2.4 – pozwalają na jednoczesne użycie dwóch filtrów prostokątnych, bez obawy o winietowanie. Konstrukcja uchwytu, oparta na wymiennych adapterach, umożliwia szybkie i łatwe zamocowanie go na obiektywie, jak również swobodny obrót wokół osi optycznej, podczas korzystania z filtrów połówkowych lub filtra polaryzacyjnego.

Możliwość stosowania wymiennych adapterów (z gwintami o średnicach od 67mm do 82mm) sprawia, że uchwyt może być wykorzystany z przyszłymi obiektywami Irix oraz obiektywami innych marek. Każdy adapter posiada dodatkowy gwint umożliwiający zamocowanie dekielka chroniącego obiektyw.

Uchwyt wykonany jest ze stopu aluminium, który gwarantuje wysoką wytrzymałość i sztywność konstrukcji. Zadecydowało to także o niezwykle kompaktowych rozmiarach przy jednoczesnym zachowaniu dużej funkcjonalności i charakterystycznego wzornictwa dla całej linii produktowej Irix. IFH-100 jest tym samym najlżejszym uchwytem tego typu w swojej klasie. Jego przednia powierzchnia pokryta jest materiałem, który ogranicza dostęp bocznego światła, co ma szczególne znaczenie podczas stosowania filtrów szarych i połówkowych, o dużej gęstości optycznej.

Filtry Irix Edge 100
Wraz z wprowadzeniem uchwytu IFH-100, w ofercie producenta pojawi się również seria filtrów prostokątnych Edge 100, obejmujących dwa formaty. Pierwszy o wymiarach 100x150mm zawierać będzie filtry szare gradientowe o przejściu miękkim i twardym oraz odwróconym – przeznaczonym do fotografowania wschodów i do zachodów słońca. Filtry te dostępne będą w wersjach o gęstości ND4, ND8 i ND16. Natomiast w formacie kwadratowym 100x100mm oferowane będą filtry szare pełne ND32, ND128, ND1000, ND1000K, a także filtr polaryzacyjny. W przyszłości producent planuje również wprowadzenie filtrów pasmowych, redukujących zanieczyszczenie światłem.

Filtry serii Edge 100 wykonane są z wysokiej jakości szkła optycznego o grubości 2mm, stosowanego między innymi w produkcji soczewek do obiektywów. Filtry są obustronnie pokryte powłoką antyrefleksyjną, zapewniającą wysoki kontrast i naturalną kolorystykę zdjęć. Dodatkowa powłoka hydrofobowa zapewnia łatwe usuwanie ich powierzchni z wody oraz tłustych zabrudzeń.

Premiera na targach Photo Plus Expo 2017
Premiera nowych produktów serii Edge odbędzie się na stoisku marki Irix (nr 929) podczas targów fotograficznych Photo Plus Expo w Nowym Jorku, które odbędą się w dniach 26-28 października 2017 roku.

Pełna oferta nowych akcesoriów Irix Edge, wraz z cenami oraz informacją o dostępności, zostanie opublikowana w późniejszym terminie.

Irix. The photographer's dream. Built by engineers and perfected by designers.

Irix Edge 100 System 3

Irix Edge 100 System 5Irix Edge 100 System 7Irix Edge 100 System 6

Strona Irix wykorzystuje pliki cookies wyłącznie w celu ułatwienia jej przeglądania.

OK